Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • 17 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2
    La Mamma Mia de pe Stefan cel Mare imi place si mie. Cand ies cu fetele aleg intotdeauna pizza quatro stagioni. Doua lucruri nu-mi plac: cutitele (care aproape ca nu taie :D si ma chinui sa maruntesc pizza, desi poate fi mancata si cu mana, ca in Italia) si stropitoarele de la terasa, care tre` sa asigure o oarecare umiditate. Cand am fost ultima data inca nu erau reglate. Cine avea "norocul" sa stea sub ele mai avea nevoie de un sampon si balsam :)).
    Auzisem ca pizza la Pizzeria Hut, de la Moldova Mall, e cea mai buna, dar nu mi se pare. E ok si atat. Intr-un timp imi mai placea aia de la Dopo Poco.

    • Vote Down1Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Prima vizita 15 martie 2013
    Comentarii: 1
    Discutii:
    CITITI CU ATENTIE SA TE LAMURESTI CU PIZZA (daca ai rabdare daca nu nu)
    cea mai buna pizza este cu siguranta la 1. PIZZA HUT dar in afara de pizza hut as spune ca si la MAMMA MIA si la PIZZERIA DOMNEASCA se face o pizza buna, mai buna e la pizzeria domneasca clar!! dar merge pararea mea si mamma mia....de la DOPO POCCO am luat pizza de cateva ori si a fost cat de cat ok nu pot chiar sa ma plang..dar raport pret calitate la pizza 1+1. e totusi o pizza saracacioasaa...
    poate doriti sa stiti si unde gasiti si pizza "proasta" veche sau mai stiu eu ce....cu siguranta la MOPSERIE MAGIC PIZZA in tudor la hala e acelasi lucru tot magic pizza e...a lucrat o prietena buna acolo si mi-a povestit cum spalau semipreparatele gen salamuri cu apa si otet ca miroseau...si f. putini stiu ca la subsolul halii centrale acolo unde sunt garaje acestia depoziteaza in combine frigorifice tip congelatoare semipreparatele expirate care se aduc din metro. de asemenenea tot timpul in loc sa livreze pizza in termenul de 50 de minute ti-o aduce intr-o ora si ceva chiar si intr-o ora jumatate (am patit-o inainte pe propria piele) si surpriza RECE!!! o alta pizzerie care nu merita este villa pizza in pacurari cel putin ti-o scoate din congelator:)))) si in 15 min mananci pizza!:))) ori daca ai "noroc" dar nu ai cel putin iarna sa o aiba facuta de inainte si numai cat o baga in cuptor...gasesti cate 5-6 pizza prin cuptoarele lor tot timpul...
    PIZZA HOUSE = hmmmm....ai o pizza gigant cea xxl ma refer dar masoar-o ca oricum nu are 80dimetrul si nici 2 kg:)))) deci te fura pe fata ia o rigla si ia diametrul..aluatul e mai natural nu prea baga amelioratori ;) stiu din surse sigure dar hmmmm mananci pre mult blat :)))
    si sa nu uit de unde mai mananci O PIZZA BUNA LA FELIE...si chiar daca e 5 lei felia din cateva 2-3 te saturi cu siguranta, e proaspata incercati si sigur imi veti da dreptate...PIZZA NICO pacat ca ei servesc doar la felie si nu poti lua o pizza intreaga sau sa faci comanda telefonica.
    PIZZA MOARA DE FOC din Pacurari...E BUNA
    PIZZA SMILE=faci comanda o singura data si e de ajuns SA NU MAI MANANCI NICIODATA!!!
    PIZZA DELLA CASA=buna raport pret calitate

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 10 ani
    Avatar
    Nick_Ella     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 22 aprilie 2013
    Comentarii: 1
    Discutii:
    In iasi am incercat cam peste jumatate din pizzeriile si restaurantele care se lauda a fi bune. Totusi, singura care a facut fata cu brio cerintelor este si va fi Mamma Mia (www.mammamia.ro). Imi place ca sunt prompti cu livrarile la domiciliu si ca vin cu pizza calda, numa buna de rupt in felii si de savurat.
    Mai nou au si livrari la domiciliu non stop, ceea ce nu-i deloc rau, daca te loveste pofta-n miez de noapte. Au si restaurant non stop, pentru cei care au o viata de noapte mai intensa decat majoritatea :)

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 9 ani
    Avatar
    Sebi_Dan     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 17 noiembrie 2014
    Comentarii: 4
    Discutii:
    de la mama mia imi place verona, e cu mascarpone, cred ca e cea mai buna. verona




    Events by Capitol, cea mai buna alegere restaurante iasi

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 8 ani
    Avatar
    Prima vizita 11 iunie 2015
    Comentarii: 1
    Discutii:
    E buna pizza de la Mama Mia cu aluat subtire. Recomand.
    _________________________________________________________
    Steve Works
    Pizza Cluj

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 8 ani
    Avatar
    Prima vizita 13 martie 2016
    Comentarii: 1
    Discutii:
    www.Aromazen.ro este o firma de catering care serveste in orasul Iasi mancare sanatoasa si intelege programul,bugetul si flexibitatea ceruta de dumneavoastra sau de firma dumneavoastra.Aromazen se adreseaza atat persoanelor private cat si companiilor de orice fel.
    iti garantam ca vom fi exact acolo unde iti doresti in cel mai scurt timp posibil astfel vei primi mancare proaspata si sanatoasa precum si servicii superioare de catering.
    Firma de catering AromaZen va pune la dispozitie servicii de catering pentru evenimente:conferinte,receptii,aniversari,petreceri private,team-building,etc.
    Comenzile primite la firma noastra de catering AromaZen sunt livrate la domiciliu dumneavoastra in maxim 40 de minute de cand am primit comanda.
    Aici la Firma de catering AromaZen studiem in permanenta tendintele gastronomiei moderne,pentru a putea oferi zilnic clientilor nostri preparate noi din bucataria internationala .
    Meniul firmei noastre de catering AromaZen cuprinde o varietate de preparate ,printre care amintim :Escalop de Somon,Salate Diverse,Legume la gratar,Deserturi iar daca dumneavoastra aveti deja o dorinta culinara noi putem sa o indeplinim

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 7 ani
    Avatar
    Prima vizita 26 octombrie 2016
    Comentarii: 2
    Discutii:

    Works_Steve a spus:

    E buna pizza de la Mama Mia cu aluat subtire. Recomand.



    Si eu. Chiar e o pizza reusita! :D
    ________________________________
    Dumitru
    Restaurant Napoli


    • Vote Down0Vote Up


Taguri

Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)