Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Tocmai mi-am cumparat un blender si sunt super incantata. Primul lucru pe care l-am testat a fost pe un milkshake. E vara...e foarte cald asa ca o bautura racoritoare e numai buna. Am pus in el o banana coapta mare si 350 ml de lapte si 3 capsuni si 2 plicuri de zahar vanilat. Am tinut apasat pana am obtinut pasta omogen. L-am turnat intr-un pahar. Am pus si 3 cuburi de gheata pentru a fi rece si o capsuna pe margine paharului pentru aspect. A fost delicios!

    • Vote Down0Vote Up
  • 2 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2
    si eu tocmai am achizitionat un blender si, normal, l-am si inaugurat! Am pregatit 2 cani de smoothie din 2 banane, 2 kiwi, 2 nectarine, un iaurt mai mic si putina zeama de lamaie. Gheata nu am mai pus, ca nu aveam si nici nu mai puteam astepta pana as fi facut-o! eram prea nerabdatoare :)) sper sa folosesc blenderul mult timp de acum incolo. nu e o marca cunoscuta, dar pe net am citit numai pareri de bine despre el. al meu e un heinner

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Mihaela_C
    Mihaela_C     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 107
    Discutii: 4
    In zilele toride de vara, un milkshake este potrivit in orice moment al zilei. Daca aveti blender, pot sa va recomand un milkshake de banane si zmeura.
    Ingrediente :
    2 banane foarte coapte
    1 cana zmeura
    3 linguri inghetata de vanilie
    4 cuburi gheata
    1 cana lapte dulce
    3 linguri zahar
    Se mixeaza toate bine pana se inspumeaza, se toarna intr-un pahar inalt, iar pentru aspect se pot adauga 2-3 bucati de zmeura si o frunza-doua de menta verde, proaspata.

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)