Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Rap_Ale
    Rap_Ale     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 26
    Discutii: 14
    Unul dintre cele mai placute restaurante din Iasi este BuenaVista, cu specific sud-american. Au preparate specifice, dar si o ciorba radauteana buna. Recomand "pollo a la veracruz" si dolche de leche. In plus, muzica frumoasa si salon nefumatori!

    • Vote Down0Vote Up
  • 7 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Rap_Ale
    Rap_Ale     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 26
    Discutii: 14
    Un restaurant cu o supa buna buna si mare si multa si cu o foccacia excelenta este Monte Carlo in Iasi.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Cel mai fain si mai bun restaurant in Iasi care sa ofere o supa ca la mama acasa este Casa Bucovineana iar pentru niste aripioare delicioase sau orice tine de prajeli Littel Texas bate piata in zona de aici, cei drept e cu preturi piperate....dar o data la cateva luni se merita.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Trebuie sa va impartasesc faptul ca restaurantul Panoramic din Iasi, are cea mai bestiala priveliste din oras, se afla la etajul 13 si pe langa servirea promta si mancarea gustoasa privelistea te cucereste, cei drept preturile sunt pe masura dar pentru o iesire se merita.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Andronic_Oana+Sorina
    Prima vizita 11 mai 2012
    Comentarii: 66
    Discutii: 32
    Toata lumea merge la Buena Vista, toata lumea lauda Buean Vista.
    Ce-i drept, am fost si eu in iarna, intr-o zi teribil de geroasa, am intrat din curiozitata, din prea mult frig sa mai caut alta locatie si apoi... ma aflam intr-un grup care optase pentru Buena Vista. Probabil nimerisem intr-o zi in care frigul intrase in oase pentru ca mi-a fost foarte rece pe bancile de lemn de la parter.
    Am baut un cappucino destul de obisnuit as zice, pentru ca sunt consumatoare inraita a produselor de gen. Una dintre prietenele mele a comandat o portie de clatite cu nuci si miere. Astea m-au impresionat, aratau bine si erau si delicioase. N-aveau vin fiert si ar fi mers de minune in zilele reci de iarna. Dar... asta poate o fi sugestie pentru meniul lor !
    Anyway, cred ca mai merita o sansa. Am sa incerc si alte preparate si bauturi. Specificul aduce a mexican, latin sau ceva din zona asta... Am sa imi conturez impresia cu prilejul urmatoarei vizite ! Va spun si voua, ;)

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    N-am mai fost de mult la Ciric la Ciuperca, dar trebuie sa onorez o invitatie in curand. Cum mai este? Pe vremea cand mergeam, imi placea foarte mult. Un sortiment bogat de preparate din peste, clatitele cu nuci si miere si papanasii erau o nebunie. In plus, era unul din putinele locuri unde se putea bea bere 7 Coline (ce rau imi pare ca nu mai exista).

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Am mai descoperit un loc fantastic din Poaina Bravos unde se mananca excelent; Se numeste "Sura Dacilor" este un loc foarte rustic insa mancarea parca e facuta de mana bunicii te lingi pur si simplu pe degete. E cam scump dar tinand cont ca esti in vacanta sau in concediu se merita sa te alinti macar un pic asa ....

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 9 ani
    Avatar
    Sebi_Dan     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 17 noiembrie 2014
    Comentarii: 4
    Discutii:
    de cand au deschis doua sali noi la capitol e super, cred ca e unul dintre cele mai bune restarante iasi.
    Events by Capitol, cea mai buna alegere restaurante iasi

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)