Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Raluca_Chef
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 25
    Discutii: 14
    Ador Master Chef sunt fana si sper sa gasesc pe aici persoane cu care pot dezbate emisiunile. Mi se pare una dintre cele mai bestiale si mai faine emisiuni culinare momentan ce se gasesc pe tv. Imi place juriul cum le zic eu SERIOSUL "SORIN BONTEA"-COPILUL DRACOS "FLORIN DUMITRESCU" - CHELUL BURTOS "CATALIN SCARLATESCU" (fara suparare:) ). Foarte reusita combinatia de juriu si se vede prin audienta mare pe care o au ca sunt carismatici si stiu meserie. Cel putin la ultima emisiune vazuta saptamana asta cu nunta in care unul din concurenti a dat foc din greseala la oala si intrase in stare de soc, sau acuzatiile de frauda intre concurenti au fost mortale am ras pe burta. Ne mai vorbind de Copilul Dracos ce a tipat pe intreaga emisiune de ragusise la un momendat..

    • Vote Down0Vote Up
  • 17 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    au fost foarte comici aseara chef-ii......mi-a placut nemaipomenit de mult.......cel putin faza care ai amintit-o cu oala care a luat foc a fost faina.......abia astept sa vina marti din nou sa mai aflu ponturi noi :X

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Concurenta aia cu fundita care mereu are un zambet tembel pe fata ma scoate din pepeni... o ajuta enorm chipul de ingeras si stie sa gateasca toti vedem asta...dar frateeee ce rautacioasa eee!!!!! In schimb tipa care gateste in special mancare coreana si e mai durdulie, e absolut adorabiiila...

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    cea ce fundita se crede cea mai buna, pe cand cealalta tace si face(a spus k toata umea o crede k nu este in stare sa faca nimic, dar a dovedit contrariul). Mi s-a parut foarte comica si tipa aceea cu palaria ca niste struguri.:)):))

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Yumy     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 6
    Discutii:
    Master Chef e un show reusit, initial m-am uitat pentru ca am auzit ca prezinta Fodor :D, dar ulterior m-a acaparat, plus ca ofera si destule tips-uri culinare, care sunt utile. Abia astept sa vad ca boacane mai fac omuletii pe acolo.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Crede-ma ca multe persoane :-" s-au uitat initial pentru fodor....dar cum dragostea trece prin stomac.......erau foarte mari sanse sa ne acapareze tot ceea ce fac bucatarii bun de papa:)) :))

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Raluca_Chef
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 25
    Discutii: 14
    In seara asta nu inteleg de ce nu le au placut sosul de ciocolata pregatit cu vin rosu al Andreeie Coquelet, mie personal mai deosebit si ceva unic:(

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    mda era deosebit..........mi s-a parut foarte ciudat ca bucatari fiind sa nu fie in stare sa faca ceva de mancare romanesc......iar finalul...... a fost foarte palpitant. Magda a fost foarte draguta in toate emisiunile

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Eu nu inteleg de ce ala "Micu" s'o legat de mamaliga romaneasca....care e problema lui? Asa cum Italienii sunt cunoscuti pentru spagheti, francezii pentru branzeturi care e problema daca noi am fi cunoscuti pentru diferitele moduri si combinatii in care pregatim mamaliga?

    Ca vai ceilalti zic despre romani ca santem cunoscuti in bucatariie ca fiind "un popor de mamaligari"....ok si? Eu nu cred ca trebuie sa ne fie rusine de bucataria romaneasca... Daaa gatim gras....da gatim mult.....sii????? unde e problema? Daca nu vrei sa mananci gras alege o salata si gata...

    Chiar sunt revoltata pe ala "Micu" m-a dezamagit


    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    probabil ca daca nu erau chefi nu mai aveau ce comenta, dar cum in restaurantele lor nu gatesc decat scofeturi au mai si uitat de bucataria roamneasca.....

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Raluca_Chef
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 25
    Discutii: 14
    Bucataria romaneasca stie toate lumea e mai grasa, are mancaruri grele de aceea e bine sa controlam cantitatea pe care o punem pe masa nu modul in care gatim. Totusi pana la urma suntem romani si astfel se gateste la noi, nu ar trebui sa ne fie rusine de asta. Inteleg ca la restaurantele lor da se gateste sofisticat si inteleg si ideea concursului ca trebuie sa ii transforme pe participanti in bucatari foarte buni insa asta nu inseamna sa vorbesti urat de bucataria romaneasca

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)