Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Normal, nu m-am abtinut de la nimic si totul fiind atat de delicios am reusit sa iau 2 kilograme in plus in luna decembrie. Acum desigur vreau sa scap de ele insa imi trebuie o dieta adecvata pentru ca nu vreau sa le dau brusc jos si sa imi dau metabolismul peste cap ne mai mancand nimic. Ce propuneti?

    • Vote Down0Vote Up
  • 10 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Mihaela_C
    Mihaela_C     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 107
    Discutii: 4
    In jurul meu toata lumea se plange ca a pus cate 2-3 kg in plus de sarbatori. Fiind sezon rece, si ca sa impusti si doi iepuri dintr-o lovitura eu ti-as recomanda multe citrice... vitamina C nu strica niciodata. Cate un ceai verde cu multa lamaie, indulcit cu miere de albine si plimbari cat mai dese prin zapada. Daca nu suntem presati de timp, pana la primavara totul va reveni la normal :-D

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Dar ce ne facem cu gerul asta, fetelor? As fi dispusa la mai mult de 15 minute de plimbare pe zi, daca n-as simti ca inghet pana ajung la coltul celei mai apropiate strazi. Ajung acasa congelata si fara nici un chef, si nu-mi revin decat dupa un ceai fierbinte sau un vin fiert bine dres cu scortisoara si cuisoare, in care pun cate o portocala feliata cu tot cu coaja.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Prima vizita 16 ianuarie 2013
    Comentarii: 6
    Discutii:
    Si eu am intrat zilele trecute la dieta, am acumulat cam multe kg si asta nu numai acuma la sarbatori...
    Am inceput sa mananc mai putin si fara paine, sau o felie de paine neagra in cel mai rau caz ( azi de ex am mancat o felie de paine neagra cu pasta de peste preparata in casa)
    De 2 zile am inceput sa fac zumba acasa, pun laptopul pe birou, caut pe net zumba si.... dai bataie.
    Ceai verde cu lamaie sau apa cu lamaie.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Si eu sunt fan zumba, Aurelia. Nu stiu daca am reusit sa mai dau ceva jos, dar, cu siguranta ma simt mai bine dupa ce dansez prin casa.
    In alta ordine de idei, cum faci pasta de peste? Am mai mancat de la o colega (reteta de familie) si de jumatate de an ma rog de ea sa-mi aduca reteta.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Prima vizita 16 ianuarie 2013
    Comentarii: 6
    Discutii:
    Buna.
    Pasta de peste o fac din din doua conserve de peste (ton in ulei si ton in sos pikant), daug margarina cam jumatate de lingura si le pasez bine cu mixerul pana se omogenizeaza, la sfarsit adaug putina zeama de lamaie.
    Acum iti scriu pasta de peste de o fac acuma cand sunt la regim, inventie a sotului. Doua cutii de ton in ulei sau suc propriu, scurg uleiul de la o conserva iar cealalta conserva o pun intreaga, doua oua fierte si foarte putina branza slaba, le amestec foarte bine cu mixerul si gata. Eu mai imi pun separat zeama de lamaie.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Prima vizita 16 ianuarie 2013
    Comentarii: 6
    Discutii:
    Am uitat mai sus sa spun ca la pasta de peste mai adaug piper. Sare nu pun pt ca are pestele . Dar fiecare poate adauga dupa gust.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Promit ca incerc cu prima ocazie. Multumesc mult. Nu ma asteptam la o reteta (doua, de fapt) atat de la indemana. La prima excursie de cumparaturi nu voi uita sa adaug pe lista si conserve de ton special in acest scop.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Prima vizita 16 ianuarie 2013
    Comentarii: 6
    Discutii:
    Ma bucur ca ti-am fost de ajutor. Dupa ce o prepari si mananci sa imi spui daca ti-a placut.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Vreau sa va anunt ca pana in acest moment nu prea am respectat curele de slabire deci nu am scapat de kilogramele in plus sper in luna februarie sa reusesc pentru ca colaceii astia suplimentari imi ofera un aspect tare neplacut si nu imi place cum ma simt cand ma uit in oglinda. Insa imi este greu ca imi plac mancarurile:)

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Aurelia, reteta de pasta de peste m-a scos din incurcatura acum doua seri. Am ajuns tarziu acasa si am apelat la reteta cu 2 feluri de conserva de ton pentru o masa usoara si foooarte rapida. La cererea expresa a baietilor mei am adaugat ceapa tocata foarte fin si castraveti murati tocati dupa ce i-am stors putin de zeama. Nu prea a fost o pasta, dar a iesit un fel de salata foarte consistenta si la indemana, si, cel mai important, le-a placut baietilor. Multumesc.

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)