Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Rap_Ale
    Rap_Ale     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 26
    Discutii: 14
    1. Lapte cu cereale (musli)
    2. Lapte amestecat cu un pahar de fructe proaspat stoarse/sfaramate la blender (cel mai bine merg capsunile, zmeura, marul, portocal, kiwi)
    3. Ceai negru cu lapte
    4. Ceai verde cu musetel (ii mai ia din gustul amar)

    • Vote Down0Vote Up
  • 6 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    mai puteti incerca si morcov pastarnac sfecla rosie mar.....este super bun

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Mihaela_Mymy
    Prima vizita 27 aprilie 2012
    Comentarii: 10
    Discutii:
    telina 1frunza, morcov 1 bucata, spanac 2 frunze, curmale 2bucati
    Intr-un vas de blender se pun frunzele de telina, spanac, castravetele, morcovul, ghimbirul si apa si se mizeaza pana devine o pasta. Se adauga strugurele, curmalele si se mai mixeaza odata.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Raluca_Chef
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 25
    Discutii: 14
    In fiecare dimineata servesc un iaurt de baut natural (fara fructe, fara cereale) cat mai simplu. Am avut surpriza sa descopar ca este extrem bun si consistent, spre surprinderea mea imi taie pofta de mancare ceea ce ma ajuta tinand cont ca sunt la dieta:)

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Mihaela_C
    Mihaela_C     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 107
    Discutii: 4
    Din punctul meu de vedere, micul dejun este masa de baza a zilei. Pot renunta de multe ori la cina, dar daca nu iau micul dejun, nu ma pot pune in miscare dimineata. De aceea, consider ca acesta trebuie sa fie destul de consistent. Pe langa asta, incerc renunt cat de cat la cafea si sa o inlocuiesc cu ceva la fel de energizant, dar mai sanatos. Lapte cu cereale, croissant cu suc natural / fresh de portocale, grefe rosii de cele mai multe ori... Acum, insa , accentul cade pe fructe de sezon. Putem mixa iaurt grecesc care are o consistenta densa si un gust delicios cu capsuni, fructe de padure, miez de nuca si o lingura de miere de albine.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Fetelor, puteti zice ce-oti zice, eu fara cafea nu functionez. La baieti le pregatesc ceai sau sucuri de fructe (mai ales in we cand nu suntem pe goana), dar fara o cafea tare de sa stea lingurita-n ea, nu simt ca m-am trezit. Ceaiurile (rooibos mai ales, preferatul meu) le beau pe toata durata zilei.
    Dar cafeaua ma limpezeste pentru cateva ore, pana la urmatoarea cafea :-D

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2
    Daca tot e vremea capsunelor, eu incerc acum un smoothie cu capsuni. Dimineata, pun in blender cateva capsuni, portocala, iaurt degresat, banana si o bucatica de ananas. Mixez bine, pana rezulta o bautura destul de spumoasa.
    In alte dimineti ma multumesc cu niste cereale puse in iaurt, in majoritatea timpului, cu diverse arome.

    • Vote Down0Vote Up


Taguri

Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)