Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Imi place cafeaua...nu pot incepe o dimineata fara sa nu imi fi luat doza zilnica de cafea. Si ma bucura mult ca prin unele cafenele prin care am mers cafea a inceput sa imi zambeasca (atasez cateva imagini mai jos ca sa va dati seama despre ce vorbesc)
    Atasamente:
    1.jpg 24K
    2.jpg 19K
    3.jpg 31K
    4.jpg 20K
    5.jpg 24K
    6.jpg 22K
    7.jpg 23K

    • Vote Down0Vote Up
  • 24 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Albinuta
    Albinuta     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 87
    Discutii: 12
    Si eu sunt o iubitoare de cafea, nimic nu e mai placut dimineata decat aroma de cafea ... ;-)
    Cat despre fatzucile din canite sunt adorabile ... am patit sa stau si sa ma uit la imagine pt ca nu voiam sa o stric cat de draguta era ... dar ispita aromei "m-a dus in pacat" ...

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Mmmmm cafeaaa, oricand, oriunde. Nici cu juma de ora inainte de culcare nu refuz o ceasca de cafea. Singurul motiv pentru care nu am cautat o modalitate de a-mi face direct perfuzie, ar fi acela ca mi-ar lipsi prea mult gustul.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alidalen
    alidalen     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 15
    Discutii:
    Ce draguutz... nu m-ar deranja sa fiu trezita dimineatza cu o astfel de cafelutza la pat ;-) .

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    cafeaua in sine este o arta pe care nu toti o stapanesc....imi aduc aminte cum a fost prima cafea pe care am facut-o.....era deli...groaznic d amara implicit de tare; evident nu am putut s-o beau...acum sunt experta. Fac o cafea exceptionala:))

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Gogo
    Gogo     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 07 aprilie 2011
    Comentarii: 43
    Discutii: 3
    Nu ma pot trezi fara o cana de cafea neagra, amara si tare. Este un drog de care nu pot renunta.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Georgis
    Georgis     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 11
    Discutii: 1
    Cofffe...cred ca e primu lucru la care se gandeste fiecare dintre noi dimineata cand ajunge la munca..fie ca e simpla, amara, dulce, cu lapte, cu frisca, cu ciocolata sau cu niste biscuitei pe langa, sau cine stie pentru aia mai dornici de niste senzatii tari matinale un irish coffe. Pentru mine cel putin cafeau e un rau necesar, bine asta cand nimeresc sau o savurez calda, pt ca de cele mai multe ori ajung sa o servesc rece.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Am un obicei foarte sa-i zic ciudat.....beau cafeau o zi intreaga. imi invit prietenele la o cafea, ele termina cafeaua eu mai am si dupa ce pleaca ele. imi place sa savurez cafeaua si o cafea buna trebuie sa fie buna si rece:>

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2

    Ursu_Elena a spus:

    Imi place cafeaua...nu pot incepe o dimineata fara sa nu imi fi luat doza zilnica de cafea. Si ma bucura mult ca prin unele cafenele prin care am mers cafea a inceput sa imi zambeasca (atasez cateva imagini mai jos ca sa va dati seama despre ce vorbesc)



    Stii ce usor se fac unele figurine in cafea? Nu mi-a venit sa cred. Sunt tutoriale pe youtube. In cana plina cu cafea torni smantana, de exemplu, apoi cu un betisor faci tu niste dungi, un model. Am facut ceva de genul acasa, dar la iepurasi si alte asemenea nu m-am bagat inca :)).


    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Gogo
    Gogo     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 07 aprilie 2011
    Comentarii: 43
    Discutii: 3
    Eu am incercat varianta ta cu smantana, dar nu-mi ramane la suprafata ca sa am timp sa fac modelul, ci se amesteca cu cafeaua. Pregatesti cafeaua in vreun fel ? Sau trebuie folosit un anumit tip de smantana ?

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    BAICU_ANA+MARIA
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 63
    Discutii: 2
    eu nu beau decat cafea la plic adica 3 in 1 nu-mi place cafeaua naturala nu reusesc niciodata sa dozez componentele cum trebuie.

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)