Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Buna! tocmai a trecut Pastele......ce propuneri aveti pentru detoxifierea organismului dupa atata mancare?

    • Vote Down0Vote Up
  • 13 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Albinuta
    Albinuta     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 87
    Discutii: 12
    Buna, consumul de fructe si legume ajuta la detoxifiere.... si pt cine are curaj se poate incerca un ceai de urzici ca tot e sezonul lor ;-)

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Raluca_Chef
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 25
    Discutii: 14
    POST NEGRU:)))) glumesc glumesc. Eu prefer dupa Paste, unde nu imi este rusine sa zic ca ma bucur de carnita de miel, de iepure, de porc, de cozonaci si pasca fara sa ma abtin, o cura neaparata bazata pe multa verdeata. Salate, ciorbe (fara carne), multe fructe in special ananas, portocale si mere.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alidalen
    alidalen     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 15
    Discutii:
    Ceai verde, salate cat cuprinde, fructe si neaparat 3 mese pe zi. Si un dram de vointa, ceva mai mult de un dram ca sa fim sincere :).
    Ce proprietati are ceaiul de urzici? Curaj numai la ales, ca nu-mi inchipui ca ai nevoie de cantitati industriale :D

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Din cate am auzit si de la mama, ceaiul de urzici nu este tocmai o placere.....dar cica face minuni. l-am gustat si atat, k mi-a trecut repede(are un gust naspa de tot ) :-))... acum vreo 3 sapt(cura de dinainte de Paste) am incercat un ceai de la Plafar (Good shape se numeste), si contrar asteptarilor mele este un ceai foarte bun... are un gust foarte bun si fara sa-i pun zahar(pentru k nu se bea cu zahar) este dulceag...... il recomand!

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Albinuta
    Albinuta     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 87
    Discutii: 12
    Adevarat,... gustul nu e tocmai placut dar aceasta plantutza activeaza circulatia sangelui, elimina acidul uric, este astringenta si antiseptica , antimicrobiana si antidiareica, iar daca ai probleme cu zaharul... ajuta la scaderea lui din sange

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Mie imi plac urzicile :D, in ciorba de fasole sau cu smantana si usturoi (drooling). Poate n-o sa fie asa de rau ceaiul. Oricum, mai rau decat cel de leustean n-are cum sa fie.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    BAICU_ANA+MARIA
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 63
    Discutii: 2
    mie imi plac salatele dar nu prea au nici un gust rosiile :-( oricum multe fructe si legume pentru detoxifiere

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    oke.....ceai de leustean? ce efecte benefice mai are si asta? bem o cana si ajungem fotomodele?

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alidalen
    alidalen     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 15
    Discutii:
    Cam trei cani pe zi de ceai de leustean din nefericire (nu-mi inchipui ca e placut sa bei ceva cu gust de ciorbita dimineata la pranz si seara :0& ). Ajuta nu doar la detoxifiere si ca adjuvant in curele de slabire, dar se pare ca si tenul arata mai bine, parul mai sanatos si creste mai repede. Daca are cineva curajul sa incerce sau daca a incercat deja cineva, sa ne spuna si noua, ca eu nu prea am curaj ~:>

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    imi place ciorbita dar totusi.....ceai de leustean? dak a tinut cineva cura de genul acesta sa ne spuna ceva sau sa ne motiveze cumva:)):))

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)