Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Raluca_Chef
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 25
    Discutii: 14
    Imi place emisiunea pentru ca invat tot felul de trucuri si chiar imi da ideei de meniuri atunci cand trebuie sa primesc musafiri acasa. Plus e hazliu tare sa vad cum vedetele noastre se chinuie prin bucatarie.

    Mi-a placut mult emisiunea in care a gatit Silviu Biris:
    Pentru inceput a pregatit doua salate una de avocada si inca o salata din oua de prepelita.
    Urmata de un berbecut cu garnitura de cartofi cu rozmarin, care mi-a lasat gura apa.
    Iar la final, a oferit un desert delicios din tort de bezea cu crema de lamaie, cica este o reteta traditionala dar pentru mine a fost prima data cand am auzit si trebuie neaparat sa o incerc.

    Horia Varlan este absolut gazda perfecta, in afara ca este un bucatar de exceptie are si carisma care te face sa urmaresti cu interes emisiunea.


    • Vote Down0Vote Up
  • 6 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Ionela
    Ionela     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 6
    Discutii: 1
    Si eu ma uit cand mai am timp la aceasta emisiune. Ma uit mai mult la inregistari pe care le gasesc pe net. http://cireasa.primatv.ro/
    Cel mai mult m-a amuzat cand a gatit Marina Dina. Oricum avem vedete care se pricep si care nu prea se pricep la gatit. :)
    Dintre vedete mi-a placut cum s-au descurcat in bucatarie Bursucu', Brigitte Sfat, Cornelia Rednic, Daniela Condurache, Ramona Badescu si sotul Danei Savuica (care impreuna cu ea au pregatit niste mancaruri super).

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    BAICU_ANA+MARIA
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 63
    Discutii: 2
    o emisiune interesanta in care vedem tot felul de vedete care ne uimesc ca stiu sa gateasca si mancaruri destul de sofisticate. oricum conteaza foarte mult si gazda

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Sincer fetelor la unele emisiuni ma uit pentru ca sunt terbil de amuzante; imi place de cele mai multe ori cum incearca gazdele vedeta sa se descurce printre oale si ulcele incercand sa nu calce in ele. Cei drept emisiunea ma invatat si diverse trucuri in ale gastronomiei...asa ca o apreciez foarte mult. Insa sunt de acord cu Ana gazdele pot transforma o emisiune in una fie foarte stralucitoare sau dezamagitoare.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Albinuta
    Albinuta     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 87
    Discutii: 12
    Foarte frumoasa eminisune, chiar am urmarit aseara si printre invitati a fost Maria Buza o mare actrita inclusiv in bucatarie nu numai pe scena. A gatit mancare cu specific libanez dar ce mi-a pacut foarte mult si voi incerca si eu este "Baba Ganuj" in care ingredientul principal sunt vinetele, dar mai contine ardei rosu, ardei gras, patrunjel, rosii, ulei de masline, suc de lamaie, usturoi, menta, suc de rodii. Se serveste pe lipie sau paine parjita. Arata super =P~

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Aaah, si mie imi place de mor. E o salata de vinete with a twist. Interesanta prezenta sucului de rodii. L-a adaugat in compozitie??? Din punctul meu de vedere, baba ganoush este incomplet fara tahini si seminte de cumin, dar sunt convinsa ca exista mai multe retete.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 10 ani
    Avatar
    Prima vizita 22 septembrie 2013
    Comentarii: 3
    Discutii:
    E prea tare Horia! Imi place ca le da dreptate cand nimeresc retetele, dar si ca atunci cand o dau in bare nu stie ce altceva sa faca decat sa rada:))

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)