Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Am incercat sa fac o prezentarea mai frumoasa la una din mesele din weekend pe langa restul preparatelor am zis ca un platou mai deosebit o sa fure cateva zambete...am reusit si de la voi?image
    Atasamente:
    309832_196779207128835_18116042_n.jpg 47K
    platou.jpg 127K

    • Vote Down0Vote Up
  • 3 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Mihaela_C
    Mihaela_C     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 107
    Discutii: 4
    :X Lalele rosii, preferatele mele!! ;;) Trebuie sa recunosc c-am ramas surprinsa de prezentare...iti ploua in gura doar cand te uiti la platou. Asta inseamna sa ai imaginatie si sa nu te plictisesti in bucatarie, mancand mereu aceeasi "mancare de peste" (nu ca m-as satura vreodata de rosii umplute :-j ). Rosiile umplute cu crema de branza sunt mereu o alternativa usoara si gustoasa de aperitiv. Cu un pic de ceapa verde si un pic de marar... mmmmhm! delicios! Stiu insa si o reteta de rosii umplute cu peste, la fel de buna. Ai nevoie de: cateva rosii medii, sardine/ton, maioneza, lamaie, sare, piper.
    Se spala bine rosiile, se taie capacul cu un cutit si se scobeste usor miezul, cu ajutorul unei lingurite. Se scurg bine conservele de peste, de ulei sau suc propriu, apoi se zdrobeste pestele cu furculita si se amesteca cu maioneza, sare, piper si zeama de lamaie. Se umplu jumatatile de rosie cu acest amestec, apoi se aseaza intr-o tava si se orneaza dupa gustul si imaginatia fiecaruia.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Imi place ideea platoului chiar am sa o pun si eu practica e faina de tot, e frumos sa vezi mese interesant aranjate care te impresioneaza.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Ma bucur tare mult ca va placut ideea platoului, daca aveti ideei interesante si distractive faceti poze si postatile aici ca sa putem sa ne impartasim pareri si optiuni pentru platouri traznite. Va pup!

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)