Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 12 ani
    Rap_Ale
    Rap_Ale     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 26
    Discutii: 14
    Poate nu intra chiar la gatit dar cred ca merita o discutie pe tema meselor care sunt prezentate frumos.
    Imagini care vorbesc de la sine...:)
    - picnicuri
    -mese pentru prieteni
    image
    image

    Marieclaireidees.com
    Atasamente:
    deco-table-disques-or-test.jpg 26K
    corbeilles-confiseries-grillage.jpg 54K

    • Vote Down0Vote Up
  • 5 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 12 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2
    Eu merg pe ideea ca trebuie sa stii sa-ti vinzi marfa. Chiar daca nu ai cine stie ce bucate sofisticate pe masa, asta nu inseamna ca nu sunt gustoase. Cu putina imaginatie, am putea si un decor pe masura atat pentru ele, cat si in ceea ce priveste masa, vesela, tacamurile etc. Spre exemplu, de ce sa ornam salata boeuf doar cu niste masline si, eventual, frunze de patrunjel? Am putea crea mici pinguini din albus, felii foarte subtiri de morcov si de masline. Sau am putea crea un arici cu tepi mai... galbeni :D. Cum? Foarte simplu. Infigem in salata bucati mai lungi de morcov, botisorul il cream din albus, iar nasul si ochii dintr-o bucata de masline.
    Daca organizam o masa de Pasti, spre exemplu, am putea impaturi servetelele sub forma de cap de iepuras. Sunt tutoriale bune pe Youtube. Pentru o masa festiva mai putem crea si mici decoratiuni. In loc de o vaza cu flori, am putea pune pe masa paharele cu flori mici in ele, ale caror tulpini le-am rupt in prealabil. Deci, imaginatie sa fie!

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 12 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Nu foarte multa lume tine la eticheta.....nu toata lumea tine la ordinea in care sunt asezate tacamurile paharele pe masa. de aceea putina documentare nu strica, asta dak nu ti se implementeaza in memorie de mic si esti pus sa asezi masa de unul singur. cat despre mancare: cu cat arata mai bine mancarea cu atat esti apreciat mai mult

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 12 ani
    alidalen
    alidalen     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 15
    Discutii:
    Si eu iubesc o masa frumos asezata... la altii :-)) , sunt o lenesa, recunosc. Mai mult de atat, daca mancarea nu e buna, masa poate fi decorata si cu aur si nu sunt impresionata. Am fost recent la o petrecere la un restaurant de fitze si cu pretentii de staif si mi-a placut mult decorul, dar am plecat flamanda :p , asa ca ...
    In schimb, cumnata-mea e innebunita dupa micile chestii care fac marea diferenta, si trebuie sa recunosc ca mi-au placut la ea mici detalii pe masa si la Craciun si la Paste. Avea niste inele pentru servete super dragutzele, cu floarea craciunului la craciun si cu fluturasi la paste, si era suparata, a zis ca a luat fluturasi ca e simbol de primavara, dar ca nu gasise nimic pentru paste :-(
    Oricum si-au atins scopul, femeia isi propusese sa impresioneze si a reusit :-D
    image
    image

    Nu-i asa ca-s dragutze?
    Atasamente:
    floricica.jpg 62K
    fluturasi.jpg 55K

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 12 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2
    Conteaza si micile detalii. Eu merg pe principiul ca detaliul face ansamblul. Daca pot si am cateva materiale la dispozitie, incerc sa creez ceva.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 12 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Primele "creatii" au fost cele mai comice... de altfel esuate dar am incercat si rezultatul a fost neasteptat:>

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)