Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • 17 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Atat timp cat esti in tara in care te-ai nascut trebuie s-o respecti cu bune cu rele...... asha cum este este tara noastra cu traditii obiceiuri si mai ales mancaruri unele dintre ele unice in lume

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Avatar
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 10
    Discutii: 1
    Cea mai tare emisiune si mai tare decat atat a fost pamfletul de la "In puii mei". Dar sa revenim la emisiune; foarte tare bucatarii sefi si concurentii. Abia astept sa vad si emisiunea urmatoare unde se va pregati mancare pentru 400 de persoane. Sa vedem cine o sa fie cel mai tare. Apropo cum putem face rost de un sortz? Desigur sa participam la emisiunea-concurs.

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ionela_Nastase
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 74
    Discutii: 5
    Abia astept sa vad ce se intampla mai departe....... adia astept ziua de marti:X

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    Nu imi vine sa cred ca Izaura a fost data afara pentru niste fire de busuioc:(. Nu trebuia sa triseze, daca chef-ul a zis stop ceas atunci asta e. Nici macar nu a iesit din concurs ca ar fi gatit prost ci pentru ca a mai adaugat pe farfurie 3 fire de busuioc si o bucatica de carne. Trist..o consideram o concurenta cu un potential foarte mare... Iar Andreea a fost incredibil de rautacioasa in emisiunea asta numai gura a fost de ea:)

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Andronic_Oana+Sorina
    Prima vizita 11 mai 2012
    Comentarii: 66
    Discutii: 32
    Hey ! Vorbim despre Masterchef ? He, heee.. cate n-as mai zice... Urmaresc cu fooarte mult interes show-ul si am vazut traiectoriile ascendente sau - in cazul unora - descendente ale concurentilor. Izaura a fost una dintre priceputii chefi amatori, dar in ciuda eforturilor sale de a se dedica in intregime emisiunii, nu a reusit... A "furat" putin din trucurile Andreei la acel test care a eliminat-o. Poate ca daca s-ar fi concentrat mai mult in loc sa elogieze la nesfarsit pe Joseph Hadad ar fi retinut mai multe detalii din pregatirea felului principal si a desertului. Izaura e ambitioasa si capabila, dar atunci cand o provoci e posibil sa obtii rezultatul mai putin asteptat, adica sa clacheze. Dar... bucurosi le-om duce toate, asa e in competitii, nu toti se bucura de lauri. Cel putin ramane cu experienta si asta nu e putin lucru.
    Cat despre preparatele acelor sefi cu diploma... imi ploua si acum in gura... si sa mai si auzi " asta chiar e buna, asta chiar imi place..." e prea mult...
    Sunt curioasa ce va fi in finala. Mai e putin.. cum scrie si Andreea (despre care nu vreau sa comentez) pe pagina de facebook "E marti, e Masterchef!"

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    Ursu_Elena
    Ursu_Elena     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 19 aprilie 2012
    Comentarii: 57
    Discutii: 58
    In sfarsit, Andreea a fost eliminata, salata cu caracatita a fost un esec, imi pare rau pentru ca stiu ca poate mai mult din punct de vedere gastronamic. Insa superficialitatea si zambetul ei nu au mai salvat-o de criticile bucatarilor sefi. Acum sunt aproape sigura ca din cei patru ramasi pe finala Petru va fi castigatorul....astept deznodamantul din aceasta seara!

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    alinetu
    alinetu     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 18 aprilie 2012
    Comentarii: 97
    Discutii: 7
    Stiu ca abia s-a terminat, dar are cineva idee cand o sa inceapa urmatorul sezon, daca se mai face un sezon si daca chef-ii raman aceiasi? Abia astept o noua emisiune de divertisment care sa ma tina in fata televizorului.

    • Vote Down0Vote Up


Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)