Logheaza-te aici pentru a putea adauga comentarii si discutii noi pe forum!

  • acum 12 ani
    iulia_mihaela
    Prima vizita 01 martie 2011
    Comentarii: 20
    Discutii: 8
    Zilele trecute a gatit prietenul meu un sos mai neobisnuit cel putin pentru mine ... dar care s-a dovedit a fi foarte delicios..o sa vi-l zic si voua...e chiar usor de preparat si nu ai nevoie de multe ingrediente:

    - a tocat 2 cepe de dimensiune medie, apoi le-a pus intr-o tigaie cu ulei incins si le-a lasat la calit
    - dupa ce s-a calit ceapa, a adaugat bulion de casa
    - apoi le-a lasat pe foc in jur de 5 -7 min, timp in care a mestecat constant
    - dupa a batut 2 oua intr-un castronel si le-a pus peste compozitia cu rosii
    - dupa a mai lasat 1/2 min pe foc si a mestecat continuu

    Eu una nu am mai intalnit sos de rosii in care sa se puna ou...dar a iesit foarte bun.... si in concluzie e bun la casa omului :-))

    Intotdeauna gasesti usor ceea ce nu cauti. Iar ceea ce cauti gasesti abia in ultimul loc in care poti cauta (Edward A. Murphy)

    • Vote Down0Vote Up
  • 2 Comentarii sorteaza in functie de:
  • acum 12 ani
    Gogo
    Gogo     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 07 aprilie 2011
    Comentarii: 43
    Discutii: 3
    oau... suna interesant sosul pregatit de prietenul tau ! voi incerca sa-l fac si eu, desi suna cam ciudat combinatia de ou cu sos de rosii. Cred ca ar mai merge si cu ceva condimente !

    • Vote Down0Vote Up
  • acum 11 ani
    tib19
    tib19     Link Comentariu
    Membru
    Prima vizita 20 aprilie 2012
    Comentarii: 130
    Discutii: 2
    Mama mea pune miere, unt si otet in sosul de rosii :)).

    Zilele trecute a gatit prietenul meu un sos mai neobisnuit cel putin pentru mine ... dar care s-a dovedit a fi foarte delicios..o sa vi-l zic si voua...e chiar usor de preparat si nu ai nevoie de multe ingrediente:

    - a tocat 2 cepe de dimensiune medie, apoi le-a pus intr-o tigaie cu ulei incins si le-a lasat la calit
    - dupa ce s-a calit ceapa, a adaugat bulion de casa
    - apoi le-a lasat pe foc in jur de 5 -7 min, timp in care a mestecat constant
    - dupa a batut 2 oua intr-un castronel si le-a pus peste compozitia cu rosii
    - dupa a mai lasat 1/2 min pe foc si a mestecat continuu

    Eu una nu am mai intalnit sos de rosii in care sa se puna ou...dar a iesit foarte bun.... si in concluzie e bun la casa omului :-))




    • Vote Down0Vote Up


Taguri

Cei mai activi utilizatori

Utilizatori online: (0)